Osuszanie mieszkań po zalaniu - osuszanie pomieszczeń i ścian

Zdarzają się przypadki awarii instalacji c.o. czy np. wzmożonych opadów. Nierzadko dochodzi wtedy do zalania mieszkania czy domu. Po usunięciu przyczyny awarii i naprawieniu widocznych szkód wyrządzonych przez wodę, wydawać się może, że problem został zażegnany. Woda mogła jednak dostać do warstw izolacyjnych pod posadzką, czego nie widać gołym okiem. Stamtąd wilgoć samoistnie nie wyparuje, z tego powodu tak ważną kwestią jest natychmiastowe osuszanie mieszkań oraz domów. Zignorowanie odpowiedniego postępowania, może powodować negatywne skutki. Jeżeli pozostawimy taki stan rzeczy, zacznie ona powodować powstawanie pleśni, co negatywnie wpływa na zdrowie.

Co robić w takich przypadkach?


Zadzwoń do nas pod nr 796 999 046

W ciągu 24h wykonamy pomiar i sprawdzimy, czy woda dostała się pod posadzkę.

Następnie oszacujemy skalę zalania, sporządzamy protokół wraz z wyceną, po zaakceptowaniu której przystępujemy do działań, które mają na celu osuszanie pomieszczeń.

Dostarczamy i instalujemy profesjonalne urządzenia, których zadaniem będzie osuszanie pomieszczeń. W zależności od skali zalania, prace mogą obejmować nie tylko osuszanie podłóg, ale również osuszanie ścian.

Osuszanie po zalaniu może angażować różne rodzaje urządzeń. Jest to zależne od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczeń, konstrukcja stropu, temperatura… Na osuszanie ścian ma wpływ m.in. ich grubość. Odpowiednio wykonane osuszanie mieszkań i domów, przy pomocy instalacji profesjonalnych urządzeń, zapewni nie tylko wysoką efektywność, lecz również odpowiednie tempo usuwania wilgoci. Nie narazimy naszego zdrowia przez rozwój pleśni oraz grzyba, co niekoniecznie byłoby możliwe przy zdecydowaniu się na inne rozwiązania usuwania wilgoci. Ponadto, urządzenia służące osuszaniu również nie naruszą oraz nie uszkodzą struktur budynku. Po zakończeniu osuszania wskazane jest ozonowanie pomieszczeń oraz jeśli doszło do powstania grzybów czy pleśni niezbędne okaże się odgrzybianie.